ایتنا- مایکروسافت از طراحی یک اپلیکیشن ارتباطی خبر داد که با استفاده از موتور قدرتمند چاکرا (chakra ) که براوپن سورس نوشته شده است، عمل می‌کند.

مایکروسافت؛ نسل نوین نرم‌افزارهای مرورگر

مایکروسافت تصمیم دارد تا با طراحی یک اپلیکیشن ارتباطی توسط یک موتور قدرتمند را به نام چاكرا که در برنامه‌نویسی به زبان جاوا اسکریپت برای ساخت نرم‌افزارهای ارتباطی استفاده می‌شود طراحی کند. زمان بهره‌برداری کاربران از این طراحی طبق گفته‌های مایکروسافت در اواخر ماه ژانویه است.


قابلیت اوپ سورس بودن این موتور باعث می‌شود کاربران بتوانند نرم‌افزارهای ارتباطی را که با این موتور نوشته شده است ارتقا و بهبود ببخشند.

ایده‌ای که مایکروسافت دارد می‌تواند شروعی برای استفاده از وب‌های نوین و پیشرفته باشد.

موتور چاكرا برای اولین‌بار در سال ۲۰۰۸ رونمایی شد. این موتور برای برنامه‌نویسی وب و جاوا اسکریپت است.

از جاوا اسکریپت در بسیاری از بازی‌ها، نرم‌افزارها استفاده می‌شود و یکی از مهم‌ترین عناصر ساخت نرم‌افزار برای کمپانی مایکروسافت است.

طبق گفته‌های مایکروسافت سه کمپانی نودسورس (NodeSource)، اينتل (Intel) و اي.ام.دي (AMD) از این موتور استفاده خواهند کرد.

منبع: ایتنا

 

 

 

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از دوره های جدید، تخفیفات و پیشنهادات ویژه ما با خبر خواهید شد

آموزشگاه رایان کالج

آموزشگاه رایان کالج با هدف بالا بردن کیفیت آموزشی حوزه ی فناوری اطلاعات در کشور تاسیس شد. در این محیط آموزشی از جدیدترین و به روزترین متدهای تدریس بهره گرفته شده و تمامی تجهیزات مورد استفاده، با کیفیت و به روز می باشند. اساتید این مجموعه که مهمترین اعضای آن می باشند، همگی دارای مدارک تخصصی، سابقه ی آموزشی مناسب و تجربه ی اجرایی بسیار بالایی می باشند. در نهایت امیدواریم که در رسیدن به یکی از اهداف اصلی خود، که همانا بالابردن علم، تجربه و موفقیت دانشجویان خود می باشد، موفق عمل کنیم. 


 

تماس با ما

تهران،خیابان مطهری، خیابان سنایی، نبش کوچه 21، پلاک 2، مجتمع آموزشی رایان کالج

لوکیشن در گوگل مپ:

https://goo.gl/maps/N77QUB2ZURt

 

021-91070722
 
تلگرام: 09901607500