دولت آمریکا نگران قطع کابل های فیبر نوری اینترنت توسط زیر دریایی های روسیه در اقیانوس آرام است .واما اینکه دولت آمریکا این خبرها را رسانه ای می کند دلایل مختلفی دارد.

دلیل اول اینکه اگر این کابل ها، کابل اصلی بین قاره ای باشند سرعت اینتر نت آمریکا با خارج از آمریکا دچار اختلال شده و سرعت اینتر نت پایین می آید و صدمات اقتصادی و امنیتی برای آمریکا بدنبال دارد و دلیل دوم می تواند این باشد که اگر این کابل ها قطع شوند اتصال دوباره آنها (فیوژن فیبر نوری در کف اقیانوس) بسیار مشکل و زمان بر و هزینه بر خواهد بود چرا که برای فیوژن در کف اقیانوس یا در سطح آب دریا باید حرکت آب را خنثی کرد. خنثی کردن آب در روی دریا از طریق کشتی هایی می باشد که چهار موتوردارند و همزمان می تواند در جهت های مختلف خلاف جهت حرکت آب حرکت کند و محیط ساکنی را برای فیوژن ها آماده کنند. در کف اقیانوس هم ایجاد محیط مناسب برای فیوژن مشکلات خاص خود را دارد. و اما دلیل دیگر آمریکا در پیدا کردن محل قطع کابل فیبر نوری است امروزه با دستگاه هایی می توان مسافت دقیق قطع شدن کابل را بدست آورد ولی محل جفرافیایی محل قطع شدن کابل را فقط قواصها می توانند پیدا کنند واگر محل قطع شدن کابل فیبر نوری در محلی باشد که زیر دریایی روسیه آنجا حضور دارد باید وزارت خارجه آمریکا از طریق وزرات خارجه روسیه از وزارت جنگ روسیه درخواست کند که زیر دریایی فوق از محل مزبور به اندازه کافی دور شود تا متخصصین آمریکا با تجهیزات لازمه فیبر مورد نظر را فیوژن نمایند.

منبع: انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران

 

 

 

 

 

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از دوره های جدید، تخفیفات و پیشنهادات ویژه ما با خبر خواهید شد

آموزشگاه رایان کالج

آموزشگاه رایان کالج با هدف بالا بردن کیفیت آموزشی حوزه ی فناوری اطلاعات در کشور تاسیس شد. در این محیط آموزشی از جدیدترین و به روزترین متدهای تدریس بهره گرفته شده و تمامی تجهیزات مورد استفاده، با کیفیت و به روز می باشند. اساتید این مجموعه که مهمترین اعضای آن می باشند، همگی دارای مدارک تخصصی، سابقه ی آموزشی مناسب و تجربه ی اجرایی بسیار بالایی می باشند. در نهایت امیدواریم که در رسیدن به یکی از اهداف اصلی خود، که همانا بالابردن علم، تجربه و موفقیت دانشجویان خود می باشد، موفق عمل کنیم. 


 

تماس با ما

تهران،خیابان مطهری، خیابان سنایی، نبش کوچه 21، پلاک 2، مجتمع آموزشی رایان کالج

لوکیشن در گوگل مپ:

https://goo.gl/maps/N77QUB2ZURt

 

91070722 (30خط)
88814480 و 88322796
تلگرام: 09901239800
 
مدیریت: 09399140691