گوگل ۸۰ درصد بازار Office مایکروسافت را در اختیار می‌گیرد
گوگل ادعا می‌کند ابزارهای کاربردی آن 85 تا 90 درصد قابلیت‌های Office مایکروسافت را ارایه می‌دهند و اگر این ادعا نزدیک به واقعیت شود، شاید این خبر، یکی از بدترین اخباری باشد که مسئولین شرکت مایکروسافت شنیده باشند زیرا می تواند منجر به از دست دادن بخش عمده ای از بازار مشتریان خود در این زمینه و به تبع آن از دست دادن درآمد هنگفتی برای این شرکت گردد. هرچند با درایتی که در مغزهای متفکر مایکروسافت دیده شده انتظار می رود این شرکت اقدامی اساسی جهت جلوگیری از موضوع نموده و همچون گذشته از دست دادن بخشی از بازار خود را حتی توسط گوگل برنتابد.
«آمیت سینگ» مدیر مرکز Google for Work به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های شرکت گوگل اعلام کرد که با برنامه‌ریزی‌های خود بیش از ۸۰ درصد سهم مجموعه نرم‌افزاری Office مایکروسافت را می‌گیرد و حاکمیت بازار جهانی نرم‌افزارهای سازمانی را به خود اختصاص می‌دهد.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از بیزنس۲کامینیتی، مجموعه نرم‌افزاری Office مایکروسافت محبوب‌ترین نرم‌افزار سازمانی در جهان محسوب می‌شود و طی ۲۰ سال گذشته این عنوان را در اختیار داشته است. این نرم‌افزار برای مقابله با رقبای ضعیفی چون IBM Lotus به خوبی عمل کرده است و اختیار عمل را از رقبا گرفته است و تا کنون هیچ شرکتی نتوانسته است در این زمینه خود را به عنوان رقیبی قدرتمند در مقابل شرکت مایکروسافت معرفی کند.

ولی حدود یک دهه قبل در سال ۲۰۰۵ میلادی گوگل برای نخستین بار وارد این عرصه شد و رقابت خود را با مجموعه نرم‌افزاری مایکروسافت آغاز کرد. از همان ابتدا گوگل اعلام کرد مجموعه نرم‌افزاری خود را به صورت اینترنتی در اختیار سازمان‌ها قرار می‌دهد تا از هر مکان و در هر زمان بتوان به اسناد مربوطه دسترسی داشت.

هم‌اکنون ۱۰ سال از آن زمان گذشته و گوگل معتقد است که پیشرفت‌های فراوانی را در این زمینه رقم زده است. شرکت گوگل استراتژی ویژه‌ای در دست دارد که نتایج مثبت را به کمک آن به دست آورده است. این شرکت اینترنتی ادعا می‌کند ابزارهای کاربردی آن مبتنی بر اینترنت ۸۵ تا ۹۰ درصد قابلیت‌های مجموعه نرم‌افزاری Office مایکروسافت را ارایه می‌دهند.

گوگل معتقد است که ۱۰ تا ۱۵ درصد باقیمانده اهمیت چندانی ندارد و با همین ابزارها می‌تواند توجه همه کاربران سازمانی را به خود جلب کند.
قابلیت نرم‌افزارهایی مانند Word و Excel که بیشترین کاربرد را دارند، در ابزارهای گوگل ارائه شده است.

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از دوره های جدید، تخفیفات و پیشنهادات ویژه ما با خبر خواهید شد

آموزشگاه رایان کالج

آموزشگاه رایان کالج با هدف بالا بردن کیفیت آموزشی حوزه ی فناوری اطلاعات در کشور تاسیس شد. در این محیط آموزشی از جدیدترین و به روزترین متدهای تدریس بهره گرفته شده و تمامی تجهیزات مورد استفاده، با کیفیت و به روز می باشند. اساتید این مجموعه که مهمترین اعضای آن می باشند، همگی دارای مدارک تخصصی، سابقه ی آموزشی مناسب و تجربه ی اجرایی بسیار بالایی می باشند. در نهایت امیدواریم که در رسیدن به یکی از اهداف اصلی خود، که همانا بالابردن علم، تجربه و موفقیت دانشجویان خود می باشد، موفق عمل کنیم. 


 

تماس با ما

تهران،خیابان مطهری، خیابان سنایی، نبش کوچه 21، پلاک 2، مجتمع آموزشی رایان کالج

لوکیشن در گوگل مپ:

https://goo.gl/maps/N77QUB2ZURt

 

91070722 (30خط)
88814480 و 88322796
تلگرام: 09901239800
 
مدیریت: 09399140691