وب سایتی برای مشاهده آنلاین حملات سایبری

یک شرکت کانادایی به تازگی وب سایتی راه اندازی کرده است که ادعا می کند به صورت آنلاین مبدا، مقصد و شدت حملاتی سایبری که در جهان صورت می گیرد را می تواند در قالب گرافیکی ارائه کند.

به گزارش ایرنا، تقریبا روزی نیست که خبری درباره یک حمله سایبری در جایی از جهان نشنویم یا نخوانیم. 

حملاتی که به تناسب شرکت‌ها، افراد، گروه‌های هکری و حتی بعضا سازمان‌های دولتی، رقبای خود را در نقطه‌ای دیگر از جهان مورد تهاجم قرار می‌دهند.

اهداف این حملات نیز متفاوت است؛ از کنجکاوی و ماجراجویی یک نوجوان علاقه‌مند به ترفندهای امنیتی گرفته تا حملات سازمان یافته به منظور سرقت اطلاعات یک فرد یا عده‌ای برای باج‌گیری یا فروش اطلاعات به گروه‌های دیگر.

آثار و عواقب این حملات که در بعضی موارد آسیب‌های شدید و ضررهای هنگفتی از لحاظ اقتصادی، امنیتی یا حیثیتی به سازمان‌ها و دولت‌ها وارد می‌کند و باعث شده امروزه متخصصان و مؤسسات بسیاری بر موضوع امنیت سایبری متمرکز شوند و روی آن سرمایه‌گذاری کنند.

اخیرا شرکت امنیتی نورس (Norse) اقدام به راه‌اندازی وب‌سایت map.norsecorp.com کرده است که ادعا می‌کند به صورت لحظه به لحظه و آنلاین، مبدا، مقصد و شدت حملات سایبری که در جهان صورت می‌گیرد را در یک قالب گرافیکی قابل مشاهده می‌کند.

روش کار این تارنما بدین صورت است که کارشناسان نورس اطلاعات مربوط به صدها حمله هکرها را از 'دارک‌نت‌های' موجود در ۴۰ کشور جمع‌آوری و تحلیل می‌کنند، سپس با استفاده از برنامه‌ای که نوشته‌اند آن را در یک قالب بصری پیاده می‌کنند.

بدین ترتیب کاربران می‌توانند در یک نمای کلی دریابند کدام کشورها بیشتر مامن هکرها و کدام کشورها و مناطق آماج این حملات هستند.

با توجه به ذی‌نفع بودن صاحبان نورس در برخی جریانات، اطلاعات این سایت چندان قابل استناد نیستبه علاوه منابع اطلاعاتی این شرکت در آن حد هم کامل نیست که ادعای دقت کامل داشته باشد.

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از دوره های جدید، تخفیفات و پیشنهادات ویژه ما با خبر خواهید شد

آموزشگاه رایان کالج

آموزشگاه رایان کالج با هدف بالا بردن کیفیت آموزشی حوزه ی فناوری اطلاعات در کشور تاسیس شد. در این محیط آموزشی از جدیدترین و به روزترین متدهای تدریس بهره گرفته شده و تمامی تجهیزات مورد استفاده، با کیفیت و به روز می باشند. اساتید این مجموعه که مهمترین اعضای آن می باشند، همگی دارای مدارک تخصصی، سابقه ی آموزشی مناسب و تجربه ی اجرایی بسیار بالایی می باشند. در نهایت امیدواریم که در رسیدن به یکی از اهداف اصلی خود، که همانا بالابردن علم، تجربه و موفقیت دانشجویان خود می باشد، موفق عمل کنیم. 


 

تماس با ما

تهران،خیابان مطهری، خیابان سنایی، نبش کوچه 21، پلاک 2، مجتمع آموزشی رایان کالج

لوکیشن در گوگل مپ:

https://goo.gl/maps/N77QUB2ZURt

 

91070722 (30خط)
88814480 و 88322796
تلگرام: 09901239800
 
مدیریت: 09399140691