مایکروسافت و سیسکو هیچ ارجحیتی نسبت به یکدیگر نداشته و پیشنیاز هم نیستند...

 

در مورد سیسکو و مایکروسافت می توان گفت این دو به نوعی مکمل یکدیگر هستند. با توجه به اینکه بازار کار رشته مهندسی شبکه مایکروسافت بیشتر است و دانشجویان با گذراندن آن بهتر و راحت تر می توانند جذب بازار کار گردند.

همچنین محیط آموزش آن، محیطی گرافیکی و جذاب است. معمولا با دانشجویان با مایکروسافت شروع کرده و بعد به گذراندن دوره های سیسکو می پردازند.

از طرف دیگر بازار کار رشته مهندسی شبکه سیسکو، با توجه به اینکه معمولا به صورت انجام پروژه است، پردرآمدتر می باشد.

در دوره MCSA که پایه ای ترین دوره شرکت مایکروسافت است، بیشتر مباحث مربوط به تنظیمات سیستم عاملهای مایکروسافت از قبیل مدیریت، طراحی و نگهداری ویندوز سرور 2012 مطرح می شود.

مباحث MCSA بیشتر نرم افزاری است، هرچند در مباحث InfraStructure موضوعات سخت افزاری نیز مطرح می شود. MCSE نسل جدید مدارک مایکروسافت در زمینه شبکه های کامپیوتری بر مبنای سیستم عاملهای مایکروسافت و ویندوز سرور 2012 است.

در سیسکو (CCNA و CCNP) بیشتر مباحث سخت افزاری مطرح می شود. مباحثی از قبیل شناسایی لایه های شبکه، کار با آنها، مدیریت، طراحی و کار با روترها و سوئیچ های سیسکو و بالا بردن سرعت و کیفیت شبکه...

دوره های آموزشی سیسکو به تعبیر عامیانه معمولا به راه اندازی شبکه های کامپیوتری در بستر سخت افزاری می پردازند. اما در حقیقت طراحی شماتیک و ساختاربندی فیزیکی شبکه و تنظیم و راه اندازی و روترها و سوئیچ های سیسکو، از مباحث مهم آن هستند. اولین پله و در حقیقت دروازه ورودی آن CCNA در هرم Routing & Switching یا (CCNA 200-120) نام دارد.

همانگونه که توضیح داده شد علی رغم اینکه این دو شاخه اولویت و برتری خاصی نسبت به یکدیگر ندارند، اما کاملا لازم و ملزوم یکدیگرند. چنانچه شخصی تمایل به کار حرفه ای در شبکه های کامپیوتری داشته باشد، آموختن هر دو گرایش سیسکو و مایکروسافت الزامی است؛ البته با توجه به علاقه و انتخاب مسیر، می بایست در یکی از دو گرایش مایکروسافت و سیسکو به صورت حرفه ای و کامل آموزش ببیند و در گرایش دیگر حداقل اولین دوره را بگذراند. البته در بازار کار دانش آموختگان در حوزه سیسکو عمدتا به راه اندازی شبکه های کامپیوتری مشغول می شوند که بیشتر حالت پروژه ای دارد، اما دانش آموختگان در حوزه مایکروسافت بیشتر به عنوان ادمین شبکه های کامپیوتری جذب بازار کار می شوند.

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از دوره های جدید، تخفیفات و پیشنهادات ویژه ما با خبر خواهید شد

آموزشگاه رایان کالج

آموزشگاه رایان کالج با هدف بالا بردن کیفیت آموزشی حوزه ی فناوری اطلاعات در کشور تاسیس شد. در این محیط آموزشی از جدیدترین و به روزترین متدهای تدریس بهره گرفته شده و تمامی تجهیزات مورد استفاده، با کیفیت و به روز می باشند. اساتید این مجموعه که مهمترین اعضای آن می باشند، همگی دارای مدارک تخصصی، سابقه ی آموزشی مناسب و تجربه ی اجرایی بسیار بالایی می باشند. در نهایت امیدواریم که در رسیدن به یکی از اهداف اصلی خود، که همانا بالابردن علم، تجربه و موفقیت دانشجویان خود می باشد، موفق عمل کنیم. 


 

تماس با ما

تهران،خیابان مطهری، خیابان سنایی، نبش کوچه 21، پلاک 2، مجتمع آموزشی رایان کالج

لوکیشن در گوگل مپ:

https://goo.gl/maps/N77QUB2ZURt

 

91070722 (30خط)
88814480 و 88322796
تلگرام: 09901239800
 
مدیریت: 09399140691